Kodėl kursuose turi dalyvauti abu tėvai?

Jei planuojate gimdyti kartu ar dar neapsisprendę, tikrai verta eiti į kursus kartu. Tai padės abiems geriau susivokti, kas vyksta gimdyme, kaip padėti, palengvinti patį gimdymo procesą ir kaip išbūti gražiai pokyčio etapą, kai mažylis atkeliaus į jūsų namus. Tada pokytis bus tai, kas jus apjungs, o ne išskirs. Be to gimdyme dažnai būna tokių etapų, kada labai reikia emocinės paramos ir palaikymo iš aplinkos, ir labai svarbu, jog vyras žinotų, kaip padėti. Ką mes stebime po kursų - tai švytinčias mamas, kurios kalba apie tai, jog vyrai  įsitraukė ir suprato kaip jos jaučiasi, ko joms reikia. Jos pasijunta saugios, mylimos ir saugomos. Ar ne tai svarbiausia ruošiantis gimdymui?

 

Ar kursai padeda mažiau jausti skausmo?

Kiek pasiruošimas turės įtakos jūsų gimdymui niekas negali įvertinti, nes negalime atlikti eksperimento. Šių mokymų vienas iš tikslų -  padėti  moters smegenims  intensyvius potyrius, vykstančius kūne gimdymo metu, nesuinterpretuoti kaip skausmo. Tačiau gimdymo eiga labai kompleksinis procesas, kur veikia labai daug veiksnių - išorinių ir vidinių. Dėl to svarbu priimti tai, ko negalime pakeisti ir keisti tai, ką galime. Gebėjimas nuraminti savo kūną, pasitelkti vaizdinius, meditacijas esant įtampai, yra svarbu tiek gimdymui vykstant sklandžiai, tiek kai įvyksta komplikacijos, tiek ir po gimdymo.

 

Ar kursuose duodami "namų darbai"?

Taip, kursų tikslas suteikti supratimą ir duoti įrankius: kvėpavimo pratimai, meditacijos, inkaravimas.

 Kiek laiko galite ir norite skirti mokytis kvėpuoti, klausytis tekstų ir kiek šie būdai jums tinka, labai individualus dalykas.

 

Ar šiuose mokymuose naudojama hipnozė?

Vienas iš mokymų tikslų - išmokyti moterį įeiti į vadinamą "gimdymo būseną" - kurioje aktyvuojasi smegenų centrai, atsakingi už hormonų gamybą, nuo kurių priklauso gimdymo eiga. Tam padeda kvėpavimas, meditacijos, vaizdiniai ir inkaravimas - stimulai, kurie pasąmoniniu būdu iššaukia norimą būseną (dažnai naudojamas kvapas, garsas, lietimas). Taip pat meditacijos, naudojamos ruošiantis gimdymui, nuveda moterį į gilią atsipalaidavimo būseną ir naudoja sugestijas (pvz., kad ji stipri, galinti pasitikėti savo kūnu, jame vykstančiu procesu). Tai yra hipnozės elementai, galintys padėti "perrašyti" dažnai gąsdinančius pasąmoninius įrašus, susiformavusius žiūrint filmus ar klausant "baisių" gimdymo istorijų iš draugių ar mamų. Ir pripažinkim, dažniausiai mūsų pasąmonėje užkoduotos žinutės nėra pačios gražiausios...

 

Moterys tūkstantmečius gimdė be jokių pamokėlių, kodėl dabar reikia jų? Juk pagimdysim ir be jų.

Taip, gimdymas kaip skrydis lėktuvu, vis vien teks nusileisti. Klausimas tik kaip. Mes vakariečiai esame labai protingi, neokorteksas dirba visą dieną ir jei baisu, nesaugu, kyla stresas - bandome "įjungti" savo protingas smegenis, sukontroliuoti, suprasti situaciją. Gimdymas visai kitokia patirtis. Kaip pagimdyti mūsų protingosios smegenys nežino ir tiesa pasakius joms reiks išsijungti ir "netrukdyti", o mums teks pasitikėti procesu. Dėl to ne viena mama, belaukdama gimdymo, jaučia daug nerimo, o nerimas stabdo hormonus, vadovaujančius gimdymui. Tad turime mokytis  iš tiesų pajausti savo kūną, pasitikėti tuo, ką jis sako, nuraminti savo įtampą, susigrąžinti saugumą. Ir šito mums tikrai reikia pasimokyti.

 

Jei pagimdėme ankščiau ir nespėjome į kursus, ar atgausime pinigus?

Taip, tokiu atveju atgaunate visą sumą.